Кинеска фабрика за целосно биоразградливи PLA штанд за пакување крафт-хартиени кеси со прозорец и патент

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Опис на производот

биоразградливи PLA кеси за пакување
  1. Целосно биоразградлив PLA  штанд за пакување крафт-хартиени кеси со прозорец и патент , пакување листови од чај, пакување со зрна кафе или други кеси за пакување производи.
  2. Ова не е само обична кесичка за пакување за вашите производи. Ова е носител на брендот на вашата компанија, мобилно рекламирање, комуникација со вредност. Најважно е што е еколошки.
Циклус на ЕКО кеси

1. Кесите за пакување направени од PLA+PBAT+Kraft-хартија, која е материјали за компостирање.

2. Кога кесата за пакување ќе ја заврши својата комерцијална улога, тие можат да се разградат во почва за една година и да се апсорбираат од растенијата. Навистина доаѓа од природата и се враќа во природата.

3. Нема повеќе загадување на животната средина. Светот ќе станува подобар и подобар.

Детални податоци за биоразградливите кеси за пакување

точка:
 1. Целосно биоразградлив PLA  штанд за пакување крафт-хартиени кеси со прозорец и патент , пакување листови од чај, пакување со зрна кафе или други кеси за пакување производи.

 

Големина и Дебелина: Прилагодено врз основа на вашите барања
Тип на мастило: Еко-пријателски Храна Одделение Сојата Ink
материјал: PLA+PBAT+ Крафт хартија
Тема: 1) .Safety Храна Одделение материјал и се идеални за печатење
2) .Great да се спречи истекување, одлична водоотпорни
3) .Strong запечатување дното и добра екранот ефект
сертификати: FSSC22000, SGS итн .. FDA сертификат исто така, може да се направи ако е потребно
Опции стил: Рамно дно, Стани, од страна на фалтата, ципа Топ, со или без прозорец, Евро дупка, итн
Запечатување и рачка Топлински печат
Површинско ракување Втиснување
печатење: Меч печатење, Офсет печатење
боја: До 10 бои или Не печатење
формат уметничко дело: АИ, PDF, проценка, ПСД, итн,
MOQ: 10.000 парчиња
цена: Врз основа на производот Материјали, димензии, количина, бои за печатење и други барања на клиентите (цената е објавена само за референца)
Начин на плаќање: T/T, Paypal, Western Union, Trade Assurance прифаќаат
30% цена на вреќата + 100% цилиндри за печатење се наплаќаат како депозит, 70% салдо пред пратката
Пример: 1). Слободен & Ница парк примероци понудени само товарни соберат
2). Прилагодено примероци 7-15 работни дена (Испрати по Експрес)
3). Поврат Дел / Целосна примерок плаќање по добиени депозит
Водечко време: 15-20 работни дена по дизајн потврдена.
Пристаниште на товарање: Huangpu / Шенжен / или како на вашите барања
пакување: Извезете стандардни картони/кутии за пакување (≤25 kg), според приспособено пакување

Карактеристичните слики на биоразградливи кеси за пакување

компостирачки PLA торбички
компостирачка PLA кеса
PLA кеси за компостирање
компостирачко PLA пакување

Посебната карактеристика на биоразградливите кеси за пакување

1. Цврсто патент, направен од PLA, кој може постојано да се отвора и затвора,

Гарантира затегнатоста на кесата. Може да се деградира во почвата

2.Прецизно печатење на текст, печатење во јасна боја

3. Одлични водоотпорни перформанси

Кесата е водоотпорна и отпорна на влага, а лесно се справува со ниската температура и влажната сезона.

4.High quality Kraft paper, biodegradable PLA+PBAT film, itе s environmentally friendly and great value

5. Силно стоечко дно , со голем капацитет за носење

6. Силен затегнувач. Кесата за пакување со добра отпорност на кинење и издржлива

7. Млечно бел проѕирен прозорец, ова е важен доказ дека ова е целосно разградлив материјал.

8. Обликот на прозорецот може да биде персонализиран дизајн, без лепак, отпорен на прашина

На Слика од биоразградлив вентил за производство на кеси за пакување

Биоразградлив воздушен вентил

1.На пазарот, 99,9% од воздушните вентили се направени од PE пластика, а потребни се 1000 години за целосно да се деградираат. Тоа е голема штета за животната средина. Сепак, PLA воздушниот вентил е направен од растителен материјал и може да се разгради во почвата во рок од 2-3 години. Станете вода и јаглерод диоксид апсорбирани од растенијата.

2. Технички е тешко да се направи воздушен вентил од PLA. Оваа технологија е во рацете на многу мал број производители, една од нив е и компанијата OEMY.

Препорачаната големина на страничните кеси за пакување

големина

пакет семе

брашно пакет

Пет пакет храна

Рајс пакет

(W * H * Крајна cm)

9 x 6 x 6

30гр

40гр

40гр

80гр

10 x 15 x 6

40гр

50гр

50гр

100гр

12 x 20 x 8

90гр

170 гр

130гр

300гр

14 x 20 x 8

130гр

230 гр

180гр

370 гр

14 x 22 x 8

160гр

350гр

230 гр

420 гр

16 x 22 x 8

210 гр

400гр

330 гр

550гр

16 x 26 x 8

260 гр

510 гр

380 гр

650 гр

18 x 26 x 8

360 г

650 гр

440 гр

890 гр

18 x 30 x 10

440 гр

750 гр

630 гр

1120 гр

20 x 30 x 10

510 гр

1110 гр

680 гр

1440 гр

22 x 31 x 10

660 гр

1400гр

950 гр

1660 гр

23 x 35 x 10

900гр

1750 гр

1340 гр

2500гр

30 x 40 x 12

1200гр

2100гр

1500гр

3300гр

Може да се прилагоди на вашите барања
Датум во табелата се само за Ваша препорака 

Примена на кеси за пакување

产品应用范围图2

1. Биоразградливите кеси за пакување се еколошки кеси кои се многу разновидни. Главно се користи за пакување:  coffee bean,coffee powder ,Tea leaves, Rice, dried fruit, snack food, dried meat, whole grains, tea ,etc.

2.Време е да ги промените вашите пластични кеси за пакување со кеси за пакување што се биоразградливи. Помалку загадување на животната средина, повеќе зелено за светот.

Чекорите на нашата продажба и производство.

流程图

1. Компанијата OEMY е специјализирана за понуда на биоразградливи решенија за пакување за различни производи.

2.Клиентот е наш прв приоритет. Ние сме посветени на средба со клиенти. Побарува и ставање многу ресурси во истражување и развој. Нашата мисија е да го обезбедиме вистинскиот производ и услуга за нашите клиенти.

3. Имаме најдобра машина и најнапредни технологии во индустријата за производство на најдетални и најквалитетни производи. Ние гарантираме дека сите ваши барања ќе бидат исполнети навреме.

4.Нашиот успех зависи од поддршката на клиентите. Вашиот успех е наша грижа! Ние го пакуваме вашиот успех, вашите одлични пакети започнуваат оттука.

Плаќање и испорака

Добијте приспособено решение за пакување за вашата нарачка сега.

Тел и WhatsApp и Wechat: #86+13711875799

Е-пошта: admin@oempackagingbag.com

Преглед на работилницата

печатарска работилница2
работилница за печатење
ламиниране2
ламиниране
работилница за изработка на кеси2
работилница за изработка на кеси3
работилница за правење кеси
работилница за пакување

FQA

Q1: ќе производител .Are?
О: Да, ние сме 15-годишен производител кој интегрира истражување и развој, производство, прилагодување и маркетинг. Нашата фабрика Dongguan Град во провинцијата Гуангдонг . Кина
Прашање 2: Кои информации треба јас да знаете за ако сакам да се добие прецизна цитат?
О: Тип на торба, материјал, големина, дебелина, потребна тежина на производот
В3: Што Дали има некој задолжен примерок и тоа се враќа?
О: Залиха примероци бесплатно, но треба да го платите товарот.
Ако ви треба да направиме примерок со вашиот дизајн, треба да ја платите цената на примерокот. И ако ја поставите нарачката во иднина и количината достигне одреден број, можеме да ви ја вратиме цената на примерокот.
Q4: Имате ли инспекција за производи?
О: Квалитетот и 100% биоразградливите кеси се наша култура, ние придаваме големо значење на контролата на квалитетот од самиот почеток на производството, користејќи 100% биоразградлив материјал за правење кеси за пакување, како што се PLA, PBAT итн.
П 5: Дали вентил за воздух и патент на кеси 100% биоразградливи на?

О: Да. И 100% биоразградливиот воздушен вентил и патент беа развиени од нашите техничари.
П 6: Ќе го продаде кеси со мојот заштитен знак на други клиенти?
О: Апсолутно не. Ние сме основана компанија. Разбираме дека некој има авторски права на неговиот/нејзиниот заштитен знак. Ние го почитуваме правото и приватноста на нашите клиенти и нема да ги откриеме на другите.

П 7: Која е вашата рок на испорака?
О: Нашиот период на испорака е генерално во рок од 15-25 дена, но вистинскиот период на испорака зависи од барањата


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Анкетната

  Следете нас

  • Фејсбук
  • you_tube
  • инстаграм
  • линкедин