Шарени печатење фалтата дното снек пакување торбички

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Преглед

Површинска Ракување: Втиснување

Се користи за: здрава храна / печење храна

Запечатување и рачка: топлина печат

Земја на потекло: Dongguan, Кина (континентална)

Бренд име: ОЕМ / ODM

Боја: Прилагодено боја

Име на производот: Поштенски Топ торба пакување

Сертификат: FSC

Име: Цветен печатење фалтата дното снек пакување торбички

Користење на логото: Прифати Прилагодено логото на печатење

Дебелина: барањата на клиентите

Индустриска употреба: Храна

Вид на хартија: Крафт хартија

Прилагодено Подреди по: Прифати

Тема: Може да се рециклира

Употреба: здрава храна.

Големина: Прилагодено големина Прифатени

Точка: храна-одделение

Печатење: меч печатење

 

 

Материјал: Крафт хартија, на Pla

Опис на производот

Шарени печатење фалтата дното снек пакување торбички

Шарени печатење фалтата дното снек пакување вреќички (6)

Податоците за детали на здрава храна и печење торба

точка: Шарени печатење фалтата дното снек пакување торбички
Големина и Дебелина: Прилагодено врз основа на вашите барања
Тип на мастило: Еко-пријателски Храна Одделение Сојата Ink
материјал: PLA + Крафт хартија, ПЕТ + AL + ЈП, ПЕТ + ЈП, БОПП + Крафт хартија + ЈП, ПЕТ + AL + ЈП, итн
Тема: 1) .Safety Храна Одделение материјал и се идеални за печатење
2) .Great да се спречи истекување, одлична водоотпорни
3) .Strong запечатување дното и добра екранот ефект
сертификати: FSSC22000, SGS итн .. FDA сертификат исто така, може да се направи ако е потребно
Опции стил: Рамно дно, Стани, од страна на фалтата, ципа Топ, со или без прозорец, Евро дупка, итн
печатење: Меч печатење, Офсет печатење
боја: До 10 бои или Не печатење
формат уметничко дело: АИ, PDF, проценка, ПСД, итн,
MOQ: 10,000pcs
цена: Врз основа на производ материјали, димензија, Кол, бои за печатење и други побарувања на клиентите (Цена објавени само за референца)
Начин на плаќање: T / T, Paypal, Western Union, Трговија Обезбедување прифати 
30% торба трошоци + 100% печатење цилиндри наплаќаат депозит, 70% биланс пред пратката
Пример: 1). Слободен & Ница парк примероци понудени само товарни соберат
2). Прилагодено примероци 7-15 работни дена (Испрати по Експрес)
3). Поврат Дел / Целосна примерок плаќање по добиени депозит
Водечко време: 15-20 работни дена по дизајн потврдена.
Пристаниште на товарање: Huangpu / Шенжен / или како на вашите барања
пакување: извоз стандард пакување картони / кутии (≤25Kg), како на индивидуално пакување

Сликите на здрава храна и печење торба

Шарени печатење фалтата дното снек пакување вреќички (1)
Шарени печатење фалтата дното снек пакување вреќички (2)
Шарени печатење фалтата дното снек пакување вреќички (3)
Шарени печатење фалтата дното снек пакување вреќички (4)
Шарени печатење фалтата дното снек пакување вреќички (5)

На Слика од биоразградлив вентил за производство на кеси за пакување

1

Препорачаната големината на страната пакување кеси

големина

пакет семе

брашно пакет

Пет пакет храна

Рајс пакет

(W * H * Крајна cm)

9 x 6 x 6

30g

40g

40g

80g

10 x 15 x 6

40g

50g

50g

100g

12 x 20 x 8

90g

170g

130g

300g

14 x 20 x 8

130g

230g

180g

370g

14 x 22 x 8

160g

350g

230g

420g

16 x 22 x 8

210g

400g

330g

550g

16 x 26 x 8

260g

510g

380g

650g

18 x 26 x 8

360 г

650g

440g

890g

18 x 30 x 10

440g

750g

630g

1120g

20 x 30 x 10

510g

1110g

680g

1440g

22 x 31 x 10

660g

1400g

950g

1660g

23 x 35 x 10

900g

1750g

1340g

2500g

30 x 40 x 12

1200g

2100g

1500g

3300g

Може да се прилагоди на вашите барања
Датум во табелата се само за Ваша препорака 

Примена на пакување кеси

Биоразградливи кеси за пакување се еколошки кеси кои се многу разноврсна. Главно се користи за пакување:  кафе, грав, кафе во прав, чај лисја, ориз, суво овошје, ужинка храна, сушено месо, интегрални житарки, чај и други пакување на храна.

2

Главната пакување кеси на Oemy

hwnfgdbh

FQA

Q1: ќе производител .Are?
О:  Да , ние сме 15 години производителот интегрирање на R & D, производство, прилагодување и маркетинг. Нашата фабрика Dongguan Град Гуангдонг Province.China

Прашање 2: Кои информации треба јас да знаете за ако сакам да се добие прецизна цитат?
A: торба  тип, материјал, големина, дебелина, се бара Производ тежина

В3: Што Дали има некој задолжен примерок и тоа се враќа?
О:  Акции на примероци за слободни , но треба да се обрне на товар.
Ако ви треба на нас да се направи примерок со вашиот дизајн, ќе треба да плати трошоците на примерокот. И ако се одржи редот во иднина и квантитетот достигне одреден број, можеме да се врати цената на примерок за вас.

Q4: Имате ли инспекција за производи?
О:  Квалитет и 100% биоразградливи кеси е нашата култура , ние придаваат големо значење на контрола на квалитетот од самиот почеток на производство, со користење на 100% биоразградлив материјал да се направи пакување кеси, како ни Pla, PBAT итн

П 5: Дали вентил за воздух и патент на кеси 100% биоразградливи на?
A:   Да . И 100% биоразградливи вентил за воздух и патент беа развиени од страна на нашите техничари.

П 6: Ќе го продаде кеси со мојот заштитен знак на други клиенти?
О:  Апсолутно не . Ние сме фирма. Ние разбираме дека еден има авторските права во неговиот / нејзиниот заштитен знак. Ние ги почитуваме правото и приватноста на нашите клиенти и нема да ги открива на другите.

П 7: Која е вашата рок на испорака?
А: Нашата рок на испорака е обично во рок од  15-25 дена , но вистински рок на испорака зависи од барањата

Преглед на работилницата

1
2
3
4
5
6

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  

  Анкетната

  Следете нас

  • facebook
  • you_tube
  • instagram
  • linkedin